Ünlü oyuncular, Aziz Nesin külliyatını seslendiriyor

Türkiye’nin ilk sesli içerik platformu Yodiviki, Nesin Vakfı’yla anlaşma imzaladı. Tüm Nesin külliyatını sesli içeriğe dönüştürecek olan Yodiviki, Şehir ve Devlet Tiyatrosu oyuncularıyla çalışıyor. İlk aşamada Aziz Nesin imzalı 20 öykünün seslendirildiği projede, ünlü sanatçılar görev aldı. Yodiviki Android uygulaması Google Playstore’dan indirilebiliyor. 1 TL’den başlayan fiyatlara eser sahibi olmak mümkün.

Kısa öykü, roman, anı, tiyatro ve şiir dallarında pek çok yapıtı bulunan Aziz Nesin’in, bu yıl doğumunun yüzüncü yılı kutlanacak. 100. yıl çalışmalarının bir parçası olarak ilk etapta Aziz Nesin öykülerini seslendirme programına alan Yodiviki, önemli isimlerle stüdyoya girdi. İlk öyküleri Ahmet Mümtaz Taylan, Atilla Şendil, Boğaçhan Sözmen, Burak Davutoğlu, Hakan Vanlı, Sinan Divrik ve Şahin Çelik seslendirdi.

Aziz Dede’ye doğum günü hediyesi

Süreç içinde pek çok Nesin eseri seslendirilerek Yodiviki kataloğuna dahil edilecek. Nesin’in kaleme aldığı çocuk öykülerinden bir bölümünü de Nesin Vakfı öğrencileri seslendirecek. Nesin Vakfı öğrencileri doğumunun 100. yılında kendilerini hayata hazırlayan Aziz Dede’leri için mikrofon başına geçecekler. 1973 yılında Aziz Nesin tarafından kurulan Nesin Vakfı, eğitim olanaklarından yoksun çocukların üreten, kendini sürekli geliştiren, dünyaya eleştirel gözle bakan, topluma yararlı bireyler olarak yetişmelerini amaçlıyor.

 

Aziz+Nesinlow

 

Seslendiren (Alfabetik Sırayla), Seslendirilen İlk Öyküler

Ahmet Mümtaz Taylan Ali Bey’i Berbat Ettim, Sınır Üstündeki Ev

Atilla Şendil Kendi Hikayem, Sporcu İnsanlarız Vesselam

Boğaçhan Sözmen İnsan İnsana Benzer, Nazik Alet

Burak Davutoğlu Korkacak Ne Varmış, Çocuk Ne Zaman Ağlar?

Hakan Vanlı Şaheser Bir Hikaye, Yüce Katına

Sinan Divrik Karşılama Alanına Gitmeliyiz, Mu Ni?

Şahin Çelik Allah Size Zeval Vermesin, Okul Aile Birliği

 

Yodiviki, gitmeye vakit bulamadığınız kişisel gelişim seminerini arabada dinlemenize, hafta sonu müzeye gittiğinizde o müzeye özel hazırlanmış sesli rehberi yüklemenize, takip ettiğiniz köşe yazarlarını işe giderken yazarın sesinden dinlemenize, fakültede kaçırdığınız ders notlarına metroda kulak vermenize hatta uçakta giderken yeni öğrendiğiniz lisanın pratiğini yapmanıza imkan tanıyor. Platformda 1 TL’den başlayan fiyatlara eser sahibi olmak mümkün. Yodiviki uygulamasında Anne-Baba-Çocuk, İş Dünyası, Sivil Toplum, Kişisel Gelişim, Sağlıklı Yaşam, Sanat, Mesleki Gelişim gibi ana kategoriler altında pek çok ilgi çekici sesli içerik yer alıyor.

Ahmet Mümtaz Taylan’ın seslendirdiği Sınır Üstündeki Ev’i dinlemek için tıklayınız: http://www.yodiviki.net/sinir-ustundeki-ev/