Sürreal fotoğraflarla dünya bir başka güzel!

Fotoğrafçı Robert Jahns, fotoğrafları Salvador Dali edasıyla yeniden biçimlendiriyor. Hal böyle olunca, birbirinden şaşırtıcı sürreal görüntüler ortaya çıkıyor. Venedik donuyor, rengarenk balonlar Newyork’un tepesinde bir fili gezdiriyor. İşte bunlar #sanatfilan oluyor.

Robert Jahns, anı çekmekle yetinmeyip, çektiği anlardan yepyeni sürreal öyküler yaratan, kafası değişik çalışan bir fotoğrafçı. Kendisine bir sihirbaz da diyebiliriz. 1987 yılında doğan Jahns, sınırsız düş gücüyle yarattığı fotoğrafları instagramda paylaşınca, tam bir fenomene dönüşmüş. nois7 adındaki instagram hesabında, Jahns’ın takipçi sayısı bir ‘celebrity’ edasıyla, 669 bini aşmış durumda.

Jahns’a yaratıcılığının kaynağı sorulduğunda, “Çok mutlu bir insanım. Boğazıma kadar hayat doluyum. Hep insanların gülmesi için uğraşırım. Arkadaşlarım da bunu takdir eder. Aynı zamanda çok da duyarlıyımdır. Olayları dikkatlice değerlendirir, onların derin anlamlarını bulmaya çalışırım. Duygular yaşamı değiştirir” diyor.

Gördüğümüz üzere, yaratıcılık için illa ki ‘hüzünlü bir hayat hikayesi’, ‘mutsuzluk ve acının bağımlısı’ olması gerekmiyor insanın diyoruz ve sahneyi Jahns’ın nefis sürreal fotoğraflarına bırakıyoruz.

 

robert-jahns

 

robert-jahns-4

robert-jahns-6

robert-jahns-7

robert-jahns-8

robert-jahns-9

robert-jahns-10

robert-jahns-11

robert-jahns-12

robert-jahns-13

robert-jahns-14

robert-jahns-15

robert-jahns-2

robert-jahns-3

 

 

 

http://www.nois7.com/