Ritminizi kaybedenlerden misiniz?

Kıpır Kıpır Dans Platformu sloganıyla dansı sevdiren Dancentrum‘da, Alexa Schmid ve İdil Kemer eğitmenliğinde 28 Mart 2015 Cumartesi 1 günlük Form ve Akışkanlık atölyesini düzenlenecek.

Hafta sonu ne yapsam diyenlerdenseniz, farklı bir atölye çalışması sizi bekliyor. Form ve Akışkanlık atölyesinde eğitmenler, yoga, 5 Rhythms ve diğer hareket pratiklerinden gelen yapılar ve teknikleri öğretecekler. İdil Kemer, atölyeyi şöyle anlatıyor: “Varış, farklı katmanlarla çalışma: beden parçalarının potansiyelleri, köklenme ile form ve akışkanlık temasını doğaçlamaya taşıma üzerine yoğunlaşacağız. Fiziksel formların akışkanlığını ne zaman deneyimliyoruz? Bir formdan diğerine geçerken nasıl duygular ve haller yaşıyoruz? Form ve akışkanlığı, yaratıcı pratiğimizde nasıl kullanıyoruz? Yaratıcı pratiği geliştirmek için araçlar nelerdir? sorularına uygulamalı yanıtlar sunacağız.”

Form ve Akışkanlık Atölyesi
Tarih: 28 Mart 2015, Cumartesi
Saat: 11:00 – 17:00
Eğitim Dili: İngilizce ve Türkçe

Alexa Rani Schmid
Alexa Schmid, 5 Rhythms® programlarına ilk olarak 1999 yılında ilgi duyup, çalışmaya başladı. 2005 yılında Gabrielle Roth tarafından 5 Rhythms® lisanslı eğitmeni olarak yetkilendirildi ve o tarihten bu yana eğitimler veriyor. Aynı zamanda “Wave ve Heartbeat level of the 5Rhythms® map” eğitimlerini de yapıyor. Integrated Body Psychotherapy (IKP)’ın danışmanı ve farklı hareket, şifa ve meditasyon teknikleri üzerine çalışıyor. Alexa İstanbul’da yaşamakta olup, ağırlıklı olarak Türkiye, Yunanistan İsviçre, Dubai ve Doğu Avrupa ülkelerinde eğitimler veriyor.

İdil Kemer
İdil Kemer, Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu ve yüksek lisansını ODTÜ’de Kültürel Çalışmalar bölümünde tamamladı. Üniversite yıllarında dansa başladı. 2008 yılında ilk defa Viyana’da danceWEB bursu aldığında yoga hocalık eğitimi almaya karar verdi. 2008-2009 yılları arasında Zeynep Aksoy’un Hatha Yoga Hocalık eğitimini, 2011-2012 döneminde Chris Chavez’in ‘Path to Anusara’ Yoga Hocalık Eğitimini tamamladı. 2014’te ikinci kez danceWEB bursuyla yoga ve dans pratiklerinde derinleşmek için Viyana’ya gitti. Bu arada aktif olarak ders vermeye ve yoga üzerine (yoga terapi, yin yoga) spesifik eğitimler almaya devam etti. Bir yandan dans alanında ağırlıklı olarak doğaçlama pratikleriyle çalışmaya devam ederken, bir yandan da Alexa Rani Schmid ile form ve akışkanlık konseptini geliştirmeye devam ediyor.

Ayrıntılı bilgi: http://www.dancentrum.com/?p=37&hid=2188