Kadın Gözüyle Hayattan Kareler

15 Temmuz 2015 Tarihinde Tarafından Emek, Fotoğraf, Kadın, Resim, Sergi Kategorisinde Yayınlanmıştır.

2007 Yılından bu yana 9 bini aşkın kadının, 40 binin üzerinde fotoğrafla katıldığı ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler‘ fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan 44 eser, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda sergilenecek. Sergi, 24 Temmuz tarihine kadar iç hatlar, 24 Temmuz-9 Ağustos tarihlerinde ise dış hatlar terminalinde gezilebilecek.

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında, ‘Hayata Dair’ temasıyla düzenlenen yarışmaya bu yıl bin 418 yarışmacı, 4 bin 945 fotoğrafla katıldı.

 

Zeynep Seda Çakır - Mansiyon

Zeynep Seda Çakır – Mansiyon

 

Emel Güley

Emel Güley

 

Türkiyeli kadınların sosyal, kültürel ve toplumsal gelişimine katkıda bulunmayı ve kadınlara kendilerini, hayata bakışlarını özgürce ifade edebilecekleri bir platform sunmayı hedefleyen yarışmanın bu yılki seçici kurulunda şu isimler vardı: Fotoğraf Sanatçısı Prof. Güler Ertan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Başkanı Prof. Nihal Kafalı, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Başkanı Doç. Emre İkizler, Fotoğraf Sanatçısı Mehmet Kısmet ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney.

 

Nurcan Sala - Mansiyon

Nurcan Sala – Mansiyon

Canan Çiçek - kinci

Canan Çiçek – kinci

Hilal Keskin - Birinci

Hilal Keskin – Birinci