romeo-juliet

İtalyanlar’dan ölümsüz aşk : “Romeo & Juliet”

2 Ocak 2015 Tarihinde Tarafından 5N1K, Etkinlikler, Müzik, Tiyatro Kategorisinde Yayınlanmıştır.

Tüm zamanların en unutulmaz aşk hikayesi Romeo ve Juliet’in nefes kesen gösterisi, 21 Şubat’tan itibaren sanatseverlerle buluşacak. Yönetmenliğini Giuliano Peparini’nin üstlendiği oyunun besteleri Gérard Presgurvic’e, şarkı sözleri ise Vincenzo Incenzo’e ait.

William Shakespeare’in ölümsüz aşk öyküsü Romeo ve Juliet bugüne kadar sayısız kez bale, film, müzikal ve opera olarak sahnelendi. Bu klasik eser, İtalyan David Zard’ın yapımcılığında, 21 Şubat -1 Mart tarihleri arasında, Zorlu Center PSM’de orijinal dilinde izleyiciyle buluşacak.

 

romeo-juliet

 

İtalya’da sahnelenmiş en yüksek bütçeli oyun

İtalya’da 8 ay içinde 400 bini aşkın izleyici tarafından ayakta alkışlanan ve 45 sanatçının rol aldığı gösteri, koreografisi ve yönetmenliği ile görsel şölen vaat ediyor. 270’ten fazla kostümün sahneye taşındığı oyunun sahne arkasında 40 teknisyen, 6 kişilik iletişim ekibi ve 15 kişilik yapım ekibi görev yapıyor. 13 tır dolusu dekor, kostüm ve teknik malzeme ile İstanbul’a gelecek olan ‘Romeo e Giulietta’, daha önce hiçbir gösteride kullanılmamış 3 boyutlu dijital sahnenin yanı sıra, projeksiyon ve video mapping teknolojisiyle izleyenlerle buluşacak.