Haldun Taner’in 100. doğum günü özel bir geceyle kutlanacak

2014 yılında yapılan Orhan Veli, Oktay Rifat ve Fazıl Hüsnü Dağlarca sergilerinden sonra, bu yıl Haldun Taner’in doğumunun 100. yılı yine büyük bir sergiyle ve özel bir geceyle kutlanıyor.

Yapı Kredi Kültür Sanat ve Yayıncılık’ın önemli şair ve yazarların 100. doğum yıllarını kutlamak için hazırladığı sergileri devam ediyor… 2014 yılında yapılan Orhan Veli, Oktay Rifat ve Fazıl Hüsnü Dağlarca sergilerinden sonra bu sene de Haldun Taner’in doğumunun 100. yılı yine büyük bir sergiyle kutlanıyor.

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık ve Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi (CKM) işbirliğiyle hazırlanan “Bir güçlü yazar, bir güzel insan: Haldun Taner 100 Yaşında” Sergisi, 17 Mart – 16 Nisan 2015 tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilecek. Sergi, sanatçının fotoğrafları, özel eşyaları, kitapları ve aldığı ödüllerin yanı sıra, yazarın hayatının belirli dönemlerini, ilgi alanlarını ve edebi yolculuğunu da gözler önüne seriyor.

Sergi kapsamında ayrıca, Haldun Taner’in doğum günü olan 16 Mart Pazartesi günü saat 20:00’de, kendi öykülerinden bölümler ve oyunlarından şarkılarla, dostları ve sevenleriyle birlikte anılacağı, ücretsiz bir program da gerçekleşecek. Programa, Üstün Akmen, Metin Akpınar, Zeki Alasya, Cihat Aşkın, Rutkay Aziz, Mehru Ensari, Emre Kongar, Doğan Hızlan, Zeynep Oral, Gülriz Sururi, Selçuk Yöntem gibi isimler de katılacak.

http://www.ckm.gen.tr/etkinlikdetay.aspx?id=1552

http://www.ckm.gen.tr/etkinlikdetay.aspx?id=1573