sanatFilan Hakkında

Melogo-siterhaba!

Filler hem ileriye hem de geriye doğru hareket edebilirler ancak zıplayamaz, tırıs ya da dörtnala gidemezler.

Belki mutluluktan uçabilirler, bizim gibi!

Belki…

Mutluyuz çünkü, uzun yıllar boyunca yazılı basından, televizyon kanallarından, festivallerden, sinema setlerinden, konserlerden, kazılardan, gezilerden ve en önemlisi hayattan biriktirdiğimiz deneyimlerimizi ortaya koyarak, adına sanatFilan dediğimiz portalımızı kurduk.

SanatFilan’ı hazırlarken hem Batı hem de Doğu kültürlerinde hafızayı, bilgeliği, uzun yaşamı simgeleyen, dokunarak, görerek, duyarak iletişim kuran, insanlara başarı getirdiğine inanılan, sosyal yapıları güçlü, anaerkil, zor durumda olan bütün türlere yardım edebilecek kadar dayanışmacı, ölenlerin kemiklerine bile saygı gösterecek kadar vefalı fillerden ilham aldık.

Melodileri ayırt eden, resim çizen, boyayan, problem çözen filler yaşı, cinsiyeti fark etmeden birbirlerine hortumlarını dolayarak selamlaşıp, çeşitli sesler çıkartarak haberleşirler. İşte biz de bizim gibi yaşayan, düşünen, hisseden insanlarla bu kanaldan haberleşelim, hayatla ilgili derdi olan herkese paylaşımlarımızla dokunalım istedik.

Müziği, sinemayı, tiyatroyu, edebiyatı, gezmeyi, eğlenmeyi yeni şeyler keşfetmeyi ve birbirini seven bir ekibiz. Amacımızsa çok basit, sevdiğimiz işi amatör ruhumuzu yitirmeden yapmak, ‘yeraltında” olanları ortaya çıkarmak, ana akım medyada yer bulamayanlara yeni bir mecra, sesini duyuramayanlara alternatif bir alan açmak, müzikten, sinemadan, edebiyattan, resimden, heykelden, fotoğraftan haber verirken kadınlar, LGBTİ’ler, engelliler, azınlıklar, göçmenler, çevre gibi toplumsal konularla ilgili duyarlılığı artırmak…

Kültür sanattan daha fazlasını bulacağınız sanatFilan için sizlerin de desteğini bekliyoruz.  Her tür önerinizi, eleştirinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bekliyoruz!