Hayallerin suya döküldüğü sergi

20 Ocak 2015 Tarihinde Tarafından 5N1K, Etkinlikler, Resim, Sergi Kategorisinde Yayınlanmıştır.

Ebru sanatçısı Ebru Uygun, yeni kişisel sergisini Galeri/Miz’de sanatseverlerin beğenisine sunuyor.Sergiden elde edilecek gelirin bir kısmı TOÇEV’e bağışlanacak.

Ebru sanatını yepyeni tekniklerle değişik yüzeylerde uygulayan Ebru Uygun, unutulmaya yüz tutmuş değerli sanatı gündelik hayatın içine yerleştirerek, her malzemeyi bir çağdaş sanat eserine dönüştürüyor. Sanatçının “EBRUca NEFES” adlı kişisel sergisi 10 Şubat’ta açılacak.

20 yıllık sosyal sorumluluk yaşamında biriktirdiklerini ebru sanatı ile ifade etme şansı yakaladığını belirten Uygun üçüncü büyük kişisel sergisi hakkında; “Bu sergi maneviyatı yüksek bir sergi. İsmi gibi nefes aldığım, beni ifade eden her şeyi yansıtmaya çalıştım. Çünkü ebru hayallerimin bir şekilde suya dökülüp renklerle ifade bulması” diyor.

ISS Türkiye tarafından desteklenen “EBRUca NEFES” sergisinden elde edilecek gelirin bir kısmı, okumaya istekli çocukları eğitim hayatları boyunca destekleyen TOÇEV’e bağışlanacak. Sergi 2 Mart’a kadar Galeri/Miz’de izlenebilecek.