Duyur Sesini: Üniversitelerde Cinsel Tacizi Tartışıyoruz Forumu

Boğaziçi Üniversitesi Kadın Araştırmaları Kulübü, “Üniversitelerde Cinsel Tacizi Tartışıyoruz!” başlığıyla bir forum düzenleyecek. 11 Mart Cuma günü, Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek forumda cinsel taciz ile ilgili kavramlar, tacizin farklı biçimleri, üniversitede karşılaşılan cinsel taciz deneyimleri gibi konular tartışmaya açılacak.

Çeşitli atölye çalışmalarının da yapılacağı forumun ardından, üniversitelerdeki cinsel taciz mücadelelerini anlatan Dünya Yerinden Oynar isimli belgeselin galası yapılacak.

Forumla ilgili duyurunun tam metni şöyle:

Boğaziçi Üniversitesi Kadın Araştırmaları Kulübü olarak tüm üniversiteli kadınları ve LGBTİ+ bireyleri üniversitelerdeki cinsel tacizi tartışmak üzere 11 Mart’ta Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenleyeceğimiz foruma davet ediyoruz. Cinsel taciz ile ilgili kavramları tartışarak başlamayı düşündüğümüz bu forumda, cinsel tacizin farklı biçimlerini değerlendirmeyi, üniversitelerimizde karşılaştığımız cinsel taciz deneyimlerimizi paylaşmayı ve cinsel tacize karşı nasıl farkındalık yaratabileceğimizi tartışmayı hedefliyoruz. Gün boyunca tartışmaların çeşitli atölye çalışmaları üzerinden ilerlemesini planlıyoruz. Tartışmaların ardından ise üniversitelerdeki cinsel taciz mücadelelerini anlatan Dünya Yerinden Oynar isimli belgeselimizin galası olacaktır. Bu forum aracılığıyla üniversiteli kadınlar ve LGBTİ+ bireyler olarak kurduğumuz dayanışma ortamı ile ortak dertlerimizden biri olan cinsel tacize karşı birlikte mücadele yöntemleri geliştirebileceğimize inanıyoruz.

* Foruma katılmayı düşünenlerin 20 Şubat’a kadar linkteki başvuru formunu doldurmalarını rica ediyoruz:

https://docs.google.com/forms/d/1aV8kzcc9bLfhpgNb5Ql2ahrUohAnITSEyi6oIp5mjYc/viewform?c=0&w=1&usp=mail_form_link

11 Mart gününün detaylı programı daha sonra iletilecektir.

Forumda buluşmak dileğiyle…

Boğaziçi Üniversitesi Kadın Araştırmaları Kulübü