Duyur Sesini: Sıkıştım. Sıkıştık. Sıkıştılar

 

14 yıldır 80.000 kişilik izleyici kitlesiyle kültür sanat hayatına yeni bir soluk getiren, dünyanın her yanından farklı bakışları sinemaseverlerle buluşturan ve düzenlediği partiler, atölyeler ve çeşitli etkinliklerle programını zenginleştiren !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, programından bir kısa filmi festivale aylar kala internetten yayınlamaya başladı.

Sokağa çıkma yasağını konu alan Yakup Tekintangaç‘ın filmi “Azad” 20 Aralık Pazar gecesine kadar (24:00) !f Blog üzerinden izlenebilir.

Filmin neden internet üzerinden yayınlanmaya başlandığı da  !f’in blogunda şöyle açıklanıyor:  “Her yıl festival programı için yüzlerce film izliyor ve içimize sığmayanları Şubat’ta sizinle salonlarda buluşturuyoruz. İlk defa bir filmi festivale aylar kala 3 gün süreyle internetten yayınlıyoruz.  Neden mi? Çünkü bugün ülkemizde sokağa çıkması yasaklanmış vatandaşlarımız var. Ve bugün sokağa çıkabilenlerin çıkamayanları anlamaya çalışması için doğru gün. Minik Azad’ın sokağa çıkması yasak. Sıkışmış. Kocaman hayal gücü küçücük evin içine sığamıyor ve sokağa taşmanın yolunu ilginç bir yöntemle buluyor…”

https://vimeo.com/149250787