Duyur Sesini: Karadeniz’in “Sıra Dışı İnsanları”nın desteğe ihtiyacı var!

Karadeniz insanlarının yaratıcılıklarını, bazen düşündüren bazen de güldüren sıra dışı hikayeleri ile anlatmaya hazırlanan yönetmen Orhan Tekeoğlu‘nun, “Sıra Dışı İnsanlar” belgeselini hayata geçirebilmek için, kitlesel fonlama platformu  Fongogo üzerinden yapılacak desteklere ihtiyacı var.

Karadeniz kadınlarının zorlu doğa koşullarına karşı verdikleri mücadeleyi anlatan ödüllü İfakat belgeselinin yönetmeni Orhan Tekeoğlu, bu kez Karadeniz insanlarının yaratıcılıklarını, bazen düşündüren bazen de güldüren sıra dışı hikayeleri ile anlatmaya hazırlanıyor.

Yapımcılığını Nurdan Tümbek Tekeoğlu‘nun üstlendiği “Sıra Dışı İnsanlar” adlı bu belgeselin finansmanının, kitlesel fonlama web sitesi Fongogo üzerinden sağlanması hedefleniyor. Karadenizliler ve Karadeniz’e gönül verenler bu web sitesi üzerinden destek vererek, belgeselin hazırlanmasına yardımcı olabilecek. Destekçilerin isimleri belgeselde yer alırken, bağış miktarına göre çeşitli jestlerle ödüllendirilecek.

https://www.youtube.com/watch?v=EKb5zHm4vBM

Uluslararası belgesel film festivallerinde de gösterilmesi planlanan “Sıra Dışı İnsanlar” belgeselinde, “lazralli, varangel, kuş dili” gibi Karadeniz insanına özgü birçok buluş hikayeleri ile birlikte ele alınıyor. Bu belgeselle Karadeniz kültürünün dünyaya tanıtılması hedefleniyor.

Fongogo, projelerin kitleler tarafından desteklendiği ‘crowdfunding’ fikri üzerine kurulmuş bir kitlesel fonlama platformu. Bir internet şirketi olan Fongogo, gerek birey ve şirketler, gerekse vakıflar için hizmet vererek sosyal medya odaklı bir pazar alanı yaratma amacı güdüyor.