Duyur Sesini: Baki Koşar hiç unutulur mu?

5 Şubat 2015 Tarihinde Tarafından Duyur Sesini!, Fotoğraf, Genel, Müzik, Sergi, Sinema, Tiyatro, Velev ki Kategorisinde Yayınlanmıştır.

İzmir Siyah Pembe Üçgen Derneği tarafından 7 yıldan bu yana düzenlenen “Baki Koşar Nefret Suçları ile Mücadele Haftası” bu yıl kültür ve sanat festivaline dönüştü. 20-28 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan festivalin son günü Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi‘nde Baki Koşar Kültür ve Sanat Festivali Ödül Töreni yapılacak.

Hem nefret cinayeti ile öldürülmüş olan gazeteci-yazar Baki Koşar’ın ölüm tarihine, hem de Siyah Pembe Üçgen’in dernekleştiği güne denk düşen 20 Şubat’ı içine alan hafta son iki yıldır giderek büyüyen bir ilgiyle takip ediliyor.

 

Bu yılın teması: Çokluk

2009’da “Hukuk ve Medya Açısından Nefret Suçları”, 2010’da “Ayrımcı Tutum ve Zihniyetin Teşhiri”, 2011’de “Özgürlük Korkusu ve İktidar”, 2012’de “Dil”, 2013’de “Ana Akıma Kapılmamak” ve 2014’de de “Kontrol” başlığı altında organize edilen etkinliklerin bu yılki teması “Çokluk” olacak.

 

 

Baki Koşar Nefret Suçları ile Mücadele Festivali’ne’na dikkat çekmek amacıyla,  Kara Pembe Karşı Sanat Kolektifi bu yıl renkli teaser‘lar hazırladı.

 

 

Nefret suçlarıyla ilgili kamuoyunda farkındalık yaratmak, İzmir yerelinde LGBTİ ve queer kültürünü anlatmak hedefiyle başlatılan etkinlikle ilgili Baki Koşar Kültür Ve Sanat Festivali 20 Şubat’ta başlıyor başlıklı röportajdan da fikir edinebilirsiniz.