Dünya birincisi genç arpçı, bir arp sahibi olabilmek için konser veriyor!

Dünya birincisi genç arpçı Merve Kocabeyler, bir arp sahibi olabilmek için, 23 Şubat Pazartesi günü bir konser vereceğini Facebook sayfasından duyurdu. Piyanist Fazıl Say da, genç sanatçıya destek verdi.

İtalya, Sırbistan ve Macaristan’da uluslararası arp yarışmalarında üç kez üst üste dünya birinciliği kazanan, Salzburg Mozarteum Üniversitesi’nden aldığı lisans diplomasının ardından master eğitimi için Amsterdam Konservatuvarı‘na kabul edilen başarılı arpist Merve Kocabeyler’in halen kendine ait bir arpı yok. 

merve-kocabeyler
Fotoğraf: Antoine Philippe

 

Bugüne dek sadece konservatuarlardaki arplarla çalışarak bunca başarıya imza atan Merve’nin bir arp alabilmesi için 23 Şubat Pazartesi günü saat 20:00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde bir arp resitali düzenleniyor. Ülkemizi yurt dışında en iyi şekilde temsil eden genç yeteneği desteklemek isteyen sanatseverler 0544 411 80 69 numaralı telefondan bilet temin edebilirler.

Genç sanatçı Merve Kocabeyler, Facebook sayfasından yaptığı açıklamada, “Yarın akşam yıllardır hayalini kurduğum arpa kavuşabilmek için bir resital vereceğim. Sevgili Fazıl Say’ın bu konudaki paylaşımı, beni desteklemek isteyen inanılmaz sayıda insana ulaşmamı sağladı. Çok heyecanlıyım! Herkese teşekkürler, her bir destek benim için çok değerli…” dedi.