Duyur Sesini: D22’den Yazarlar Ormanı için çağrı var!

20 Ocak 2015 Tarihinde Tarafından 5N1K, Edebiyat, Etkinlikler, Tiyatro Kategorisinde Yayınlanmıştır.

“Biz Tiyatro D22 emek verenleri, bu sezon büyük bir heyecan içindeyiz. Bir güzel orman için kolları sıvıyoruz. Savaşın, yalnızlığın, kavganın, sömürünün, acının, sefaletin ve sevgisizliğin alnımızda yazmadığını biliyoruz. Bertolt Brecht’in “İnsanın Kaderi İnsandır!” sözünü kulağımıza küpe, dilimize pelesenk ediyoruz. Umudu yeşertmek için Yazarlar Ormanı’nı kuruyoruz.”

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunlarından Berkay Ateş, Can Kulan ve Emir Çubukçu, eğitimleri sırasında geliştirdikleri ortak bakış açısıyla, beraber üretmeye devam etmek amacıyla kurdukları D22, güzel işlere imza atıyor. Galata’daki Hamursuz Fırını’na yerleşen topluluk, projelerini Ocak 2013’ten itibaren bu mekanda sergilemeye başladı.

Atilla İlhan ile başlayan, Orhan Veli, Aziz Nesin ile süren aylık anma buluşmaları, 27 Ocak Salı günü saat 20:30’da Cemal Süreya ile devam ediyor.

yazarlar-ormani

121 fidana ulaşıldı

D22’nin Yazarlar Ormanı’nda şimdiye dek 121 fidana ulaşılmış. Ekip, yeni fidanlar için, herkese çağrı yapıyor:

“Sezon boyunca, hem yazınsal üretimleri hem de duruşlarıyla bizlere yol göstermiş, örnek olmuş, aklımızı, ufkumuzu açmış yazarlarımız adına buluşmalar düzenleyeceğiz. Eserlerinden örnekler paylaşacak, yakınlarıyla ve onlardan etkilenmiş kimselerle sohbetler gerçekleştirecek, yazarlarımızı dinletiler ve çeşitli performanslar eşliğinde anacağız.

Bu etkinliklerden elde edilen tüm gelir Yazarlar Ormanı’nı kurmakta kullanılacak. Her izleyici ormanımıza dikeceğimiz bir fidan demek…Mesele üç beş ağaç meselesi değil, evet. Mesele “Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine” yaşayabilmek. Kaderini eline alıp yaşamı değiştirebilmek… Mesele yaşamın ta kendisi. Hepinizi, Yazarlar Ormanı’mızda bir fidan olmaya çağırıyoruz!”