Biz seni unutmak için sevmedik!

Türk Sanat Müziği’nin efsanevi sanatçısı Müzeyyen Senar, bu sabah 07.00’de tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Ege Üniversitesi Hastanesi İç Hastalıkları Servisi’nden edinilen bilgiye göre zatürre (pnömoni) tedavisi gören 97 yaşındaki sanatçı, bir süre önce geldiği İzmir’deki Darüşşafaka Urla Yaşam Merkezi’nden önce Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılmış, taburcu edilmiş sonra tekrar rahatsızlanınca Ege Üniversitesi’ne yatırılmıştı.

 

müzeyyen senar

 

97 yıllık ömrüne 30’un üzerinde albüm sığdıran Türk Sanat Müziği’nin dev ismi 10 Şubat Salı günü, İstanbul’daki Bebek Camii‘nde kılınacak öğle namazından sonra defnedilecek.

 

https://www.youtube.com/watch?v=RQDltB2aiD0&index=6&list=PLv2mrs4B4tltu5JCtOKzBcmNmH_izpp90

 

“Ben Seni Unutmak İçin Sevmedim”, “Bir Bahar Akşamı“, “Akşam Oldu Hüzünlendim Ben Yine“, “Vardar Ovası“, “Dalgalandım Da Duruldum” gibi şarkıları hafızalarımıza kazıyan Senar, 1918 yılında Bursa’da doğdu. Müzik eğitimine Anadolu Musiki Cemiyeti’nde kemençe üstadı Kemal Niyazi Seyhun Bey ve udi Hayriye Hanım gözetiminde başladı. Hafız Sadettin Kaynak, Selahattin Pınar, Lem’i Atlı, Mustafa Nafiz Irmak gibi devrin önemli üstatları da ona dersler verdi.