Berkin Elvan’ın ailesi, 7 Mart’ta adalet haykırışını yükseltmeye çağırıyor!

Berkin Elvan, 1 yıldır aramızda yok! Berkin Elvan’ın ailesi ve Taksim Dayanışması, “Hala yerine getirilmeyen adalet talebimizi haykırmak ve Berkin’imizi anmak için, herkesi 7 Mart 2015 Cumartesi günü yapacağımız yemek, yürüyüş ve anmaya bekliyoruz!” çağrısı yaptı.

Berkin Elvan’ın ailesi ve Taksim Dayanışması tarafından yapılan çağrı şöyle:

“Umudun çocuğu Berkin’imizi yitireli tam 1 yıl oldu!
Nefes aldığı her bir anı, umut diye alnımıza yazdığımız; umudun çocuğu Berkin Elvan’ı tam 1 yıl önce Ali İsmail Korkmazların, Uğur Kaymazların, Medeni Yıldırımların yanına uğurladık. Halbuki, bize umut olabilmek için tam 269 gün direnmişti Berkin!
O direndikçe, biz adalet için haykırdık. O direndikçe, biz hesap sorduk. 15 Haziran’da çocukluğundan acımasızca vurulan, 14 yaşındaki Berkin’imizin körpecik bedeni 269 gün sonra yenik düştü.
11 Mart 2014 tarihinde kaybettik Berkin’imizi!

berkin-elvan
“Çocuklar uyurken susulur, öldürülürken değil” diyerek yüz binler olarak sokaklara aktık o gün, tam 1 yıl oldu!
Tam 1 yıldır sorumlular yargı önüne çıkartılmış değil! Tıpkı, Medeni Yıldırım’ın Ahmet Atakan’ın failleri, katilleri gibi… Hala yaramız kanıyor; hala adalet bekliyoruz.
Berkin Elvan’ın ailesi ve Taksim Dayanışması olarak, hala yerine getirilmeyen adalet talebimizi haykırmak ve Berkin’imizi anmak için herkesi 7 Mart 2015 Cumartesi günü yapacağımız yemek, yürüyüş ve anmaya bekliyoruz!
Berkin’imizi kaybettiğimiz gün olan 11 Mart’ta, yas günümüzde, ülkenin, hatta dünyanın dört bir yanında Berkin için yapılacak anma etkinliklerini Berkin Elvan’ın Ailesi ve Taksim Dayanışması olarak selamlıyor, herkesi adalet haykırışını yükseltmeye çağırıyoruz!”

 

Berkin Elvan 1.Yıl Anma Programı:

7 Mart 2015 Cumartesi

12:00 – Yemek Dağıtımı, Okmeydanı Cemevi Önü

14:00 – Feriköy Mezarlığına Yürüyüş, Okmeydanı (Berkin’in vurulduğu yer)

http://taksimdayanisma.org/?p=585