Bu oğlan süslenmeyi seviyor!

Stonewall Çocuk ve Genç Yetişkin Edebiyatı Onur Ödülü alan ve Isabelle Malenfant’ın sıcak çizimlerinin eşlik ettiği Morris Micklewhite ve Turuncu Elbise isimli çocuk kitabı Güldünya Yayınları’ndan çıktı. Christine Baldacchino’nun, farklı olanın cesaretini ve yaratıcılığını anlattığı öykü, sınıf arkadaşlarının, onlardan farklı olduğu için, alay ettikleri Morris’i konu alıyor. Moria adında bir annesi ve Moo adında bir kedisi olan Morris çocuklar kadar yetişkinlerin de ilgisini çekeceğe benziyor.

Okumaya devam et Bu oğlan süslenmeyi seviyor!

Yeryüzünü tuval, bitkileri boya yaptı

Sanatçı Stan Herd, yeryüzünü tuval, bitkileri ise boya yaptı ve muhteşem bir esere imza attı. Sanatçı Minneapolis Sanat Enstitüsü için 6 ay çalışarak, Van Gogh’un “Zeytin Ağaçları” isimli eserini baştan yarattı.

Okumaya devam et Yeryüzünü tuval, bitkileri boya yaptı

“Gülmek en güzel eylem bence; ölüme, zulme, baskıya, korkuya karşı…”

Gelin sizi buz kesen hayata rağmen içimizi ısıtacak çizimler yapan, kapkaranlık günlerde bile önündeki kağıda gülümseyen bir yüz, rengarenk çiçekler, sıcacık turuncu bir güneş illa da bir kuş konduran Özlem Çelik ile tanıştıralım. Politika yaparken sadece dilini değil kalemini de kullanan feminist çizer, uzun yıllar kendisine sakladığı çizimlerini birer birer gün yüzüne çıkarmaya başladı. Yayına hazırlanmasından dağıtımına kadar bütün süreçleri kadınlar tarafından yürütülen Feminist Politika Dergisi’ne düzenli olarak çizen Çelik, pek çok feminist yapının maddi gelir sağlamak için sattığı ürünleri de umut dolu, güleç kadınlarıyla süslüyor. Çünkü, gülmenin en güzel eylem olduğunu düşünüyor; ölüme, zulme, baskıya, korkuya karşı…

ODTÜ’de sosyoloji yüksek lisansını, İngiltere’de de kentsel siyaset doktorasını tamamlayan Çelik, ilerleyen yıllarda hem yazarı, hem de çizeri olacağı iki kitap çıkarmayı planlıyor.

Röportaj: Mehtap Doğan  Okumaya devam et “Gülmek en güzel eylem bence; ölüme, zulme, baskıya, korkuya karşı…”

Hayatta kalmakla ilgili bir sergi: Kayıpta Saklı

Arzu Yayıntaş, Canan, Evrim Kavcar, Fulya Çetin, Nalan Yırtmaç ve Neriman Polat’ın Kayıpta Saklı başlıklı sergisi, 25 Mart Cuma günü, Karşı Sanat’ta açılıyor. Birini yitirmenin ne demek olduğu bilmek duygusunun birleştirdiği kadın sanatçıların, hayatta kalmakla ilgili sergisi 17 Nisan’a kadar gezilebilecek.

Okumaya devam et Hayatta kalmakla ilgili bir sergi: Kayıpta Saklı

İflah olmaz kadınlardan “İflah Olmaz” bir sergi

Bursa Nilüfer Belediyesi’ne ait Nâzım Hikmet Kültürevi, 11 Şubat Perşembe gününden bu yana kadınlık tanımlarını sorgulayan, kadın ve erkek arasındaki bildik hikayeyi bozan, üzerine zorla yapıştırılan tanımlamaları, adları ve kimlikleri silkinip atan bir sergiye ev sahipliği yapıyor.

Okumaya devam et İflah olmaz kadınlardan “İflah Olmaz” bir sergi

“Ayaklar, uçmak için kanatlarım varken sizi neden arayayım?”

Resimlerinin yanı sıra çarpıcı hayat mücadelesi, inişli çıkışlı özel yaşamı ve politik görüşleri ile de tanınan Meksikalı ressam Frida Kahlo, 13 Temmuz 1954’te akciğer embolisi nedeniyle hayatını kaybettiğinde henüz 47 yaşındaydı. “Ben hayatımda üç şeyden vazgeçemem: Birincisi aşkım Diego, ikincisi sanatım, üçüncüsü ise Komünist Parti” diyen Frida, geride 55’i otoporte olmak üzere 143 tablo bıraktı.

Meksika’nın Michalangelo’su Diego Rivera‘dan Kızıl Ordu’nun kurucusu Trotsky‘e, 21. yüzyılın önemli sanatçılarından Duchamp‘tan kübizm akımının öncüsü Picasso‘ya kadar pek çok ismin aşık olduğu Frida, sadece eserleriyle değil sıradışı güzelliğiyle, hayata karşı duruşuyla, mücadelesiyle de hayranlık yarattı.

Gelin, “Ayaklar, uçmak için kanatlarım varken sizi neden arayayım?” diyen Frida’nın hem güzelliğinden esinlenerek yapılmış bebeklere bir göz atalım hem de akıllara durgunluk veren yaşam mücadelesini hatırlayalım.

Okumaya devam et “Ayaklar, uçmak için kanatlarım varken sizi neden arayayım?”

32. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın finalistleri belli oldu

1983 yılından bu yana onlarca ülkeden, yüzlerce karikatür sanatçısına özgür bir platformda düşüncelerini dile getirme fırsatı sunan 32. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması‘nın sonuçları belli oldu. Bu yılın birincisi, hiperrealist (fotogerçekçi) tarzda karikatürler çizen ve yoksulluk, çevre kirliliği, göçmenlerin yaşam mücadelesi gibi 21. yüzyılın temel sorunlarına odaklanan Agim Sulaj.

Okumaya devam et 32. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın finalistleri belli oldu

Erdoğan Londra duvarlarında

Ünlü sokak sanatçısı Banksy, İngiltere’nin Londra kentindeki bir duvara Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan‘ı konu alan bir grafiti çizdi.

Diken’den Rüçhan Akcan Selim’in haberine göre, Londra’nın Türkiye’den göçen insanların yoğun olarak yaşadığı Harringay bölgesindeki Green Lanes üzerindeki bir duvarda yer alan çalışmada Tayyip Erdoğan sırtında para dolu çuvalla kaçarken, oğlu Bilal Erdoğan da çuvaldan taşan paraları topluyor.

Adaletin bu mu dünya?

Siyaset, din, eğitim sistemi, insan hakları ve toplumsal adalet gibi konularda yaptığı çalışmalarla tanınan Azerbaycanlı ressam ve karikatürist Gündüz Aghayev, çizimleriyle ülke politikalarını eleştirmeye devam ediyor. Aghayev, bu sefer de ülkeleri ve adalet anlayışlarını kaleme aldı. İşte çizimlerinde ana figür olarak Themis’i kullanan sanatçının 13 eseri…

Okumaya devam et Adaletin bu mu dünya?

Kara gözlü kızlar yetim kaldı

O Güneydoğu’yu Türkiye’ye tanıtan gazeteciydi. Bir röportaj üstadıydı. Emekli olup Gazipaşa’ya yerleştikten sonra da iri kadın gözleri ve keçilerle bezeli hayat kokan resimleriyle öne çıktı. Kimi zaman Kenan Evren’e kafa tutup 1 liralık telif davası açan, kimi zaman çevre ödülünü reddeden aykırı bir adamdı Fikret Otyam. Böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi gören ressam, yazar ve gazeteci Fikret Otyam hayatını kaybetti. Bir süre önce Antalya’ya 26 kilometre uzaklıktaki Geyikbayırı Köyü’ne yerleşen 89 yaşındaki sanatçı, 26 Ocak’ta Antalya’daki özel bir sağlık  merkezinde girdiği diyaliz sırasında rahatsızlanmış, mide kanaması geçirdiği  anlaşılınca Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı.

Okumaya devam et Kara gözlü kızlar yetim kaldı

“Küçük Farklılıklar” ve “Portreler” sergileri için son günler!

Pera Müzesi’nin 10. yılını kutlama programı çerçevesinde düzenlediği Grayson PerryKüçük Farklılıklar” ile Cecil Beaton “Portreler” sergileri son haftasına girdi. Her iki sergi de 26 Temmuz Pazar akşamına kadar görülebilir.
Okumaya devam et “Küçük Farklılıklar” ve “Portreler” sergileri için son günler!

Kadın Gözüyle Hayattan Kareler

2007 Yılından bu yana 9 bini aşkın kadının, 40 binin üzerinde fotoğrafla katıldığı ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler‘ fotoğraf yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan 44 eser, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda sergilenecek. Sergi, 24 Temmuz tarihine kadar iç hatlar, 24 Temmuz-9 Ağustos tarihlerinde ise dış hatlar terminalinde gezilebilecek.

Okumaya devam et Kadın Gözüyle Hayattan Kareler

İçinizi Eritecek 5 Suluboya Tablo Çalışması

İnsanlık tarihinde suluboyanın macerası günümüzden yaklaşık 30 bin yıl önce, mağara duvarlarında başladı. Bilinen en eski suluboya eserler, 1990’lı yılların başında Fransa’nın güneybatısındaki Ardéche bölgesinde yapıldı. Cave Mağarası (Chauvet-Pont-d’Arc Cave) duvarlarındaki suluboya tekniği ile yapılmış olan bu resimler panter, rengeyiği, at, öküz ve ayı temalıydı.

Mağara yaşamının son bulduğu, örgütlü toplum yapısının oturduğu 4. yüzyıla gelindiğinde ise, dönemin sanatçıları sırasıyla ağaç kabuğundan üretilen kağıt, ipekten üretilen kağıt ve nihayetinde pirinçten elde edilen bir başka tür kağıt üzerinde eserlerini yapıyordu.  Okumaya devam et İçinizi Eritecek 5 Suluboya Tablo Çalışması

İçimden bir ses…

Anel İş Merkezi’nde bulunan Galeri5, 30 Mart – 7 Temmuz 2015 tarihleri arasında ‘İçimden Bir Ses’ başlıklı karma sergiye ev sahipliği yapacak. Anel Grup’un sosyal sorumluluk projeleri kapsamında sanata ve genç sanatçılara destek amacıyla açmış olduğu Galeri 5’te, kullandıkları teknikleri birer metafor olarak ele alan ve bireyin iç dünyasını siluetlerde arayan dört genç sanatçının eserlerine yer verilecek.

 

İçimden Bir Ses

‘İÇİMDEN BİRSES’

Murat Han Er | Murat Salcı | Ali Şentürk | Güneş Topalöz
30.03-07.07.2015

Kadın festivali sinemanın kadınlarını buluşturdu

18. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Ankara Devlet Opera ve Balesi binasında düzenlenen açılış töreniyle başladı.

Okumaya devam et Kadın festivali sinemanın kadınlarını buluşturdu

Türkiye’nin ilk kadın filmleri festivalinde 38 ülkeden, 133 film gösterilecek

Türkiye’nin ilk kadın filmleri festivali olan 18. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 8 Mayıs Cuma günü başlıyor. Sinema emekçisi kadınların üretimlerini görünür kılmak amacıyla düzenlenen festival kapsamında Tanzanya’dan Etiyopya’ya, Gürcistan’dan Kanada’ya, Mozambik’ten Yeni Zelanda’ya kadar dünyanın dört bir yanındaki 38 ülkeden 133 film izleyiciyle buluşacak. Filmler 17 farklı bölüm altında gösterime girecek. Festivalin bu yılki teması ise “18’in Halleri”.

Okumaya devam et Türkiye’nin ilk kadın filmleri festivalinde 38 ülkeden, 133 film gösterilecek

18. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali başlıyor

18. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 8 Mayıs Cuma günü, Ankara Devlet Opera ve Bale sahnesinde gerçekleştirilecek törenle başlayacak. 38 ülkeden, 133 filmin izleyicisiyle buluşacağı festival 10 gün sürecek.

Okumaya devam et 18. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali başlıyor

Adaletsizlik çarşaf çarşaf ortaya döküldü!

Kendisine tecavüz eden erkeği öldürdüğü için müebbet hapis cezasına çarptırılan Nevin Yıldırım’a adalet talebiyle biraraya gelen feminist sanatçılar, kadınların yaşadıkları adaletsizlikleri çarşaf çarşaf ortaya döktüler.

Okumaya devam et Adaletsizlik çarşaf çarşaf ortaya döküldü!

Duvarların dili olsa…

Kimine göre sanat dalı, kimine göre vandalizm sayılan duvar yazılarının geçmişi mağara duvarlarına çizilen şekiller nedeniyle ilkçağlara kadar dayanıyor. Hatta Napoli yakınlarındaki antik kent Pompei’deki duvar yazılarının graffiti olarak kabul edildiği bilgisi çeşitli kaynaklarda yer alıyor. Eski Mısır döneminde insanların geçtikleri yerlerdeki kayalara bıraktıkları çeşitli şekillerden ve yazılardan oluşan mesajlar graffitinin ilk adımları sayılsa da, günümüzdeki anlamına 1940’lı yıllarda, yani 2. Dünya Savaşı günlerinde ulaştığı düşünülüyor.

 

Okumaya devam et Duvarların dili olsa…

Mavi Seyyahlar: Romare Bearden ve Bedri Rahmi Eyüboğlu

Columbia Global Centers Türkiye ve Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu işbirliğinde düzenlenen “Mavi Seyyahlar: Romare Bearden ve Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun Sanatı” adlı sergi 15 Nisan- 17 Mayıs 2015 tarihleri arasında Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu’nun İstiklal Caddesi’nde yer alan Sismanoglio Megaro binasında sanatseverlerle buluşacak.

Okumaya devam et Mavi Seyyahlar: Romare Bearden ve Bedri Rahmi Eyüboğlu

Neredeen nereye…

LGBTİ’lerin hak mücadelesinin ve taleplerinin gündeme taşındığı LGBTİ Onur Haftası‘nın çalışmaları ufak ufak başladı. Çeşitli konularda panellerin, film gösterimlerinin, söyleşilerin düzenlendiği hafta çok önemli bir sergiye de ev sahipliği yapıyor. LGBTİ hareketinin geçen 23 yılda nasıl bir yol kat ettiğine, ‘nereden nereye’ geldiğine dair tartışma alanı yaratmak amacıyla başlatılan “Neredeen Nereye Sergisi” için başvuru tarihleri açıklandı.

Okumaya devam et Neredeen nereye…

1. Dünya Savaşı’nın 100. yılında, Savaş ve Propaganda sergisi

Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi (ANAMED)’nin 1. Dünya Savaşı’nın 100. yılını anmak üzere gerçekleştirdiği “1. Dünya Savaşı’nda İttifak Cephesinde Savaş ve Propaganda” sergisi 2 Nisan’a kadar ziyaret edilebilecek.

Okumaya devam et 1. Dünya Savaşı’nın 100. yılında, Savaş ve Propaganda sergisi

10 günde farklı ülkelerden 7 ressamla tanışın!

Türk Çağdaş Sanatı’nın önemli temsilcilerinden Ressam Ahmet Özel küratörlüğünde gerçekleşecek olan ‘Sınırsız-Boundless’ sergisi, 20 Şubat-03 Mart 2015 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak.

Okumaya devam et 10 günde farklı ülkelerden 7 ressamla tanışın!

İstanbul’da bir gezi günlüğü…

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu’nun İstiklal Caddesi’nde yer alan Sismanoglio Megaro binası, 7 Mart- 29 Mart 2015 tarihleri arasında Konstantinos Kerestetzis’in, Hristos Gavras küratörlüğündeki resim sergisine ev sahipliği yapacak. Sergi sanatçının İstanbul anılarını yansıtan eserlerden oluşuyor.

Okumaya devam et İstanbul’da bir gezi günlüğü…

Hayal gücü, GİO adaylarıyla birlikte olsun!

Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği’nin (FABİSAD) her sene gerçekleştirdiği Gio Ödülleri için başvurular başladı. Bu yıl “roman”, “yayımlanmamış öykü”, “yayımlanmamış illüstrasyon” ve “çizgi roman” dallarında düzenlenecek olan Gio Ödülleri için son başvuru tarihi: 31 Mayıs 2015.

Okumaya devam et Hayal gücü, GİO adaylarıyla birlikte olsun!

Sıradışı ressam Looker, ‘Rengin Keşfi’ sergisi ile Bursa’da

İngiliz ressam, yazar ve meditasyon rehberi Azim Colin Looker, ‘Rengin Keşfi’ isimli sergisi ile Puca Sanat Galerisi‘nde 10 Şubat 2015 Salı akşamı, ilk kez Bursalılar ile buluşacak.

Okumaya devam et Sıradışı ressam Looker, ‘Rengin Keşfi’ sergisi ile Bursa’da

“Her ölüm erken ölümdür”

Sizleri içindeki yeteneği kendi kendine keşfedip, bıkmadan usanmadan resimler çizen, derdini, tasasını, keyfini kağıtlara döken 86 yaşındaki güzeller güzeli bir kadınla tanıştırmaya hazırlanıyorduk. Ne yazık ki röportaj yapmak istediğimizi söylemek için aradığımızda hastalandığını, birkaç gün önce de yitirdiğimizi öğrendik. Bu dünyadan böyle güzel bir kadının gelip geçtiğini sizler de bilin istedik.

Okumaya devam et “Her ölüm erken ölümdür”

Tan Oral’dan ‘eğlencelik çizgiler’ sergisi

Karikatürist Tan Oral’ın “eğlencelik” çizgiler adıyla oluşan karikatür sergisi, Schneidertempel Sanat Merkezi’nde,  12 Şubat – 08 Mart tarihleri arasında ziyaret edilebilir. Serginin açılış kokteyli  ise, 12 Şubat Perşembe günü,  saat 18:00’de yapılacak.

Okumaya devam et Tan Oral’dan ‘eğlencelik çizgiler’ sergisi

Diren özgürlük!

“Bu tasarı polis devletine giden yolun son adımıdır. Özgürlüklerimizden vazgeçmeyeceğiz. Çünkü biliyoruz ki özgürlük olmadan güvenlik olmaz. Bu yasa tasarısına herkesi dur demeye çağırıyoruz” diyen Özgürlükçü Demokrat Avukatlar, Güvenlik Tasarısı‘na dikkat çekmek amacıyla bir kampanya başlattı. Güvenlik Tasarısı yasalaştığında başımıza gelecekleri Semih Poroy çizdi, Şendoğan Yazıcı tasarladı.

Okumaya devam et Diren özgürlük!

Özel Röportaj: Bilişim sektöründen, dövmeye kaçan adam

İki uç iş! Biri bilişim sektörü, diğeri dövmecilik… Türkiye profilinde, beyaz yakalı plaza insanlarının köye kaçış, mankenlikten şarkıcılığa geçiş öykülerini duymaya çok alışkınız. Ancak ilk kez, yazılımcı olup dövmeciliğe kaçan biriyle tanışıyoruz. Yıllarca emek verdiği bilişim sektörüne kendisini ait hissetmeyen ve Shade-ink Stüdyo‘yu kurarak ekmeğini dövmeden kazanan Sedat Tetik ile siz de tanışın istedik!

Bahar Öztop
 Okumaya devam et Özel Röportaj: Bilişim sektöründen, dövmeye kaçan adam

‘Arşiv Adam’ın İstanbul belleği

İstanbul Şehir Üniversitesi, ünlü araştırmacı, yazar, halk bilimci ve şair Taha Toros’un dev arşivini dijital ortamda gün yüzüne çıkarıyor. İstanbul Kalkınma Ajansı’nın katkılarıyla “Kişisel Arşivlerde İstanbul Belleği” projesiyle dijital ortama aktarılan çalışma kapsamında öncelikle İstanbul’a dair 20 bin belge taranıyor. Proje kapsamında, binlerce belge, dijital ortamda araştırmacıların ve meraklısının hizmetine sunulacak.

Okumaya devam et ‘Arşiv Adam’ın İstanbul belleği

Bana baktığını biliyorum!

Genç fotoğraf sanatçısı  Merve Hasman’ın, ‘Bana Baktığını Biliyorum’ (I Know You Are Looking At Me) adını verdiği fotoğraf sergisi şubat ayı sonuna kadar The Istanbul Edition’da görülebilecek.

Okumaya devam et Bana baktığını biliyorum!

Instagram’da paylaştığınız fotoğraflara dikkat!

Instagram’da paylaştığınız fotoğraflara dikkat! Haylaz karikatürist Lucas Levitan, fotoğraflarınıza eklediği illüstrasyonlarıyla aklınızı başınızdan alabilir. Levitan sizi bir dağdan fırlatabilir, yolunuza balık avlayan minik yaratıklar çıkarabilir ya da denize girdiğiniz sahili elektrik süpürgesiyle bir anda silip süpürebilir. Neden mi bahsediyoruz?

Okumaya devam et Instagram’da paylaştığınız fotoğraflara dikkat!

Hayallerin suya döküldüğü sergi

Ebru sanatçısı Ebru Uygun, yeni kişisel sergisini Galeri/Miz’de sanatseverlerin beğenisine sunuyor.Sergiden elde edilecek gelirin bir kısmı TOÇEV’e bağışlanacak.

Okumaya devam et Hayallerin suya döküldüğü sergi

Türkiye’de fotoğrafçı olmak…

Gazeteci ve fotoğrafçı Ömer Serkan Bakır, Türk fotoğrafının 60 usta ismini “Türkiye’de Fotoğrafçı Olmak” projesinde bir araya getirdi. Fotoğraf ustaları, en sevdikleri mekânlarda Bakır’ın objektifine poz verdi.

Okumaya devam et Türkiye’de fotoğrafçı olmak…

Kağıt deyip geçmeyin!

Sadece yazarken değil, kitap basarken, eşya paketlerken, temizlik yaparken de kullanıyoruz. İnsan evladının en çok kullandığı malzemeler arasında belki de birinciliği o hak ediyor. Öyle ki Asya’da yiyeceklere bile katkı maddesi olarak katıldığı söyleniyor.

Okumaya devam et Kağıt deyip geçmeyin!

Güle güle Atos!

“Elleriyle resim çeken ressam” Atila Solaker, hayata veda etti. Basına 45 yıl emek veren, portre çizeri ve illüstratör Solaker, 27 Aralık Cumartesi günü, Ortaköy’deki Büyük Mecidiye Camii’nde düzenlenen cenaze töreninin ardından Topkapı Mezarlığı’na defnedildi.

Okumaya devam et Güle güle Atos!

Özel Haber: Bu tesbihler başka tesbihlere benzemiyor!

Bu sanat harikası tesbihlere sahip olmak isteyenlerin sadece kesenin ağzını aralamaları yetmiyor, aynı zamanda emeğe ve sabra da saygı duymaları gerekiyor. Çünkü el emeği, göz nuru bu sanat eserlerinin yapımı ağır işçilik gerektiriyor. Özel bir düzenek yardımıyla, tamamen elde imal edilen tesbihlerin bir benzerini daha bulmanız mümkün değil. Hepsi kişiye özel üretiliyor.

Haber: Mehtap Doğan

Okumaya devam et Özel Haber: Bu tesbihler başka tesbihlere benzemiyor!

KaraKutu: Büyük yüzeylerin ressamı Harun Antakyalı

HARUN ANTAKYALI

RESSAM

90’lı yılların başında sokak resmini galerilere taşıyan ve ilk sergisini Metropol İzlenimleri adıyla 1992 yılında açan büyük yüzeylerin ressamı Harun Antakyalı‘yla KaraKutu bölümümüz için sorması kolay cevaplaması zor olan mini bir röportaj gerçekleştirdik. İşte, “Yaşarım, yaparım, tüketirim” sözünü sloganlaştırılan ve resimlerini büyük A harfini ters kullanarak imzalayan anarşist ressam Antakyalı’nın yanıtları!

Okumaya devam et KaraKutu: Büyük yüzeylerin ressamı Harun Antakyalı

Galeri Bohem’de 3 yeni sergi

Galeri Bohem, Ocak ayında Semra Ecer ve Zeynep Gülsen Konca’nın resim, heykel ve tasarımlardan oluşan ortak sergisine ve Ressam Rezan Özger’in resim sergisine ev sahipliği yapacak.

Okumaya devam et Galeri Bohem’de 3 yeni sergi

İş Sanat’ın 2015 programı Vanoni’den Sait Faik’e uzanıyor

İŞ Sanat, komedi ve klasik müziğin birleştiği yeni yıl konserinden dünya müziğinin İtalyan First Lady’si Ornella Vanoni’ye, Sait Faik hikâyelerinden yepyeni çocuk etkinliklerine uzanan zengin programıyla yeni yıla giriyor.

Okumaya devam et İş Sanat’ın 2015 programı Vanoni’den Sait Faik’e uzanıyor

Polonya etkinlikleri ocak ayında da devam ediyor

polonya-etkinlikleri

Türkiye-Polonya diplomatik ilişkilerinin 600. Yılı kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen kültür programı, Polonya sanatını yakından tanımak isteyenler için Ocak ayında da üç sergi ile devam ediyor.

Okumaya devam et Polonya etkinlikleri ocak ayında da devam ediyor

“Üç Güzeller”e  900 bin TL

Ünlü antikacı Duran Tantekin’in; ağırlıklı olarak Osmanlı ressamları ve oryantalistlerin eserleri, oryantalist konulu antik tablolar, Osmanlı objeleri, hatlar ve 18.-19. yüzyıl mobilya şaheserlerini içeren 1200’e yakın eser ve objeden oluşan koleksiyonu 3 bölüm olarak Beyaz Müzayede tarafından satışa sunuldu.

Okumaya devam et “Üç Güzeller”e  900 bin TL